רגע, שלום חנוך - ולהופיע בהתנחלות זה לא לערבב פוליטיקה ואמנות?

מאת:
השאירו תגובה
א א א

שלום חנוך הצליח לעורר מהומת-מה בעקבות דבריו הנחרצים נגד כוונתה של שרת התרבות, מירי רגב, לדבר לפני הופעתו במסגרת פסטיבל ישראל.

טוב, אמרתי לעצמי, אולי אפשר להבין את הרתיעה הזו מפני ערבוב של פוליטיקה ואמנות, גם אם ההופעה שלו היא במסגרת פסטיבל שנתמך על ידי המשרד שרגב עומדת בראשו. אלא שאז נזכרתי במכתב הזה של גוש שלום משנת 2010. הנה קטע מתוכו:

עליכם לדעת ולהבין כי השתתפותכם ב'פסטיבל' הזה תהיה נקיטת צעד פוליטי ברור בנושא השנוי ביותר במחלוקת בין ישראל והקהילה הבינלאומית, ואשר משסע את החברה הישראלית מבפנים זה 43 שנה. צפון ים המלח הוא שטח כבוש, שלפי החוק הבינלאומי אסור למדינת ישראל להקים בו התנחלויות או לנצל לצרכים מסחריים את המשאבים הטבעיים בו".

את המכתב הזה שיגרו בזמנו גוש שלום לאמנים שהשתתפו בפסטיבל האהבה במצפה שלם, שנמצא מעבר לקו הירוק. ביניהם גם שלום חנוך, שהשתתף בפסטיבל הזה יותר מפעם אחת. אבל היי, שלום חנוך לא אוהב לערבב אמנות ופוליטיקה. אז הכל בסדר, אני מניחה.

> הדרך להיאבק בחרם היא לסיים את הכיבוש

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
מוביל קו יותר חברתי, פתוח לשותפויות, שקול ומתון. מנצור עבאס, יו"ר רע"מ (צילום: אורן זיו)

מוביל קו יותר חברתי, פתוח לשותפויות, שקול ומתון. מנצור עבאס, יו"ר רע"מ (צילום: אורן זיו)

מנסור עבאס כוכב עליון

מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf