קליפ חדש: מוזיקאים ישראלים ונערי פארקור מעזה מציינים את יום העצמאות הפלסטיני

מאת:
השאירו תגובה
א א א

להקת MALOX הישראלית משיקה הבוקר (שלישי) קליפ חדש לשיר Gaza Trip מתוך האלבום באותו שם, שיצא בתחילת השנה. הקליפ, אומרים בלהקה, הוא מחווה ליום העצמאות הפלסטיני, החל היום, והוא מורכב מעיבוד של צילומי וידאו של ספורטאי פארקור מרצועת עזה, שאישרו את השימוש בצילומים שלהם.

> קדחת המגרש: הגרסה העזתית

כפי שכתבו כאן צלמי אקטיבסטילס לפני כשנה וחצי, הספורט האורבני האתגרי פארקור תפס חזק ברצועת עזה (וגם בגדה המערבית) בשנים האחרונות. המשתתפים בקבוצות האימונים מתארים אותו כהזדמנות להרגיש ולדמיין חירות וחופש תנועה בתוך מציאות המצור, שבה אין לא את זה ולא את זה.

"את השיר הקלטנו כשעוד גרתי בצאלים, ושמעתי את כל מה שהלך בעזה, שזה די קרוב", מספר אייל תלמודי, חבר הלהקה. "התחלנו לעשות שיתוף פעולה עם ECHO, ובשיר הזה היה לנו רעיון לקרב את הנופים של עזה לחומרים שלנו. מאוד טורד אותי נפשית החרא הזה, היחס של ישראל לפלסטין, וזה חלק מהתפקיד שלנו כיוצרים, חלק מהתשובה שלנו, לדבר על הכיבוש והגבלות התנועה.

"הבעיה היא שגם עם מוזיקה יחסית קליטה כמו בשיר הזה, אנחנו לא מצליחים להגיע לתקשורת המיינסטרים ברגע שאנחנו נוגעים בנושא הזה. כמו כל להקה אנחנו עובדים עם איש יחסי ציבור, ועדיין לא מצליחים למצוא עיתונאים שיכתבו על שיר שקשור לעזה. זה לא מלהיב, ומערכות התקשורת מתייחסות לזה כנושא שעדיף לא לגעת בו, אבל לנו חשוב להביא את האנשים האלה, שעושים פארקור בעזה, ולתת להם במה פה".

הקליפ, שמורכב מצילומים של קבוצת 3run שנלקחו באישורם, כולל צילומים של הקבוצה מתאמנת בין הריסות בתים מהמלחמה האחרונה, במקרה אחד עם פיצוצים ברקע בזמן המלחמה, ובעוד מקומות בעזה.

> הדילמה של השחקן הערבי: לשתוק בהמנון או לעבור לליגה הפלסטינית

פארקור בעזה (אקטיבסטילס)

פארקור בעזה (אקטיבסטילס)

(הבהרה: הקליפ עלה ליו-טיוב בפברואר, אבל היה סגור לצפיות עד אתמול)

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
מוביל קו יותר חברתי, פתוח לשותפויות, שקול ומתון. מנצור עבאס, יו"ר רע"מ (צילום: אורן זיו)

מוביל קו יותר חברתי, פתוח לשותפויות, שקול ומתון. מנצור עבאס, יו"ר רע"מ (צילום: אורן זיו)

מנסור עבאס כוכב עליון

מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf