מורים בשכם מוחים על הקפאת משכורות

מאת:
השאירו תגובה
א א א

מורים פלסטינים קיימו הפגנה היום (ראשון) מול משרד החינוך של הרשות הפלסטינית בעיר שכם. המורים מחו על עיכוב בתשלום משכורות מזה מעל חודש. מאז תחילת חודש ינואר השנה החלה ישראל לעכב את העברת כספי המיסים לרשות. עקב כך, הצליחה הרשות הפלסינית לשלם כ-60% מסך כל המשכורות במגזר הציבורי, כאשר 40% מהתקציב עדיין חסר. ישראל הקפיאה את העברת כספי המיסים לאחר הצהרתו של ראש הרשות, מחמוד עבאס, כי יפנה לבית הדין בהאג בבקשה לחקור את מעורבות ישראל בפשעי מלחמה במהלך מבצע ״צוק איתן״.

סכום המשכורות המשולמות על ידי הרשות הפלסטינית עומד על כ-200 מיליון דולר בחודש, כאשר 120 מיליון מתוכם מגיעים מהמיסים שנגבים על ידי ישראל. המורים הפלסטינים נשאו שלטים עליהם נכתב, בין היתר, "הקפאת כספי המיסים בידי ישראל היא שוד פיראטי".

אחמד אל באז / אקטיבסטילס

> הגיע הזמן לדמיין עתיד ללא הרשות הפלסטינית

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
מוביל קו יותר חברתי, פתוח לשותפויות, שקול ומתון. מנצור עבאס, יו"ר רע"מ (צילום: אורן זיו)

מוביל קו יותר חברתי, פתוח לשותפויות, שקול ומתון. מנצור עבאס, יו"ר רע"מ (צילום: אורן זיו)

מנסור עבאס כוכב עליון

מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf