לשכת רוה"מ מודיעה: נמצאה התרופה לסרטן

מאת:
השאירו תגובה
א א א

אחרי שנים של הסתה, הפחדות, שקרים, הבערת אש ושנאה בין אוכלוסיות, לשכת ראש הממשלה נתניהו זונחת את המילה מסתננים ובאבחת הודעה לתקשורת הופכת אותם למהגרים. בני אדם לגיטימיים. פתאום הם לא סרטן.

"במסגרת ההבנות המשותפות תפעל נציבות האו"ם לפליטים, באמצעות הסדרים עם מדינות מערביות שונות, ליציאה מישראל של לכל הפחות 16,250 מהגרים, ואילו ישראל תסדיר את מעמדם של אוכלוסיות מוגנות שמרביתן ממילא היו נשארות בישראל." כך נאמר בהודעה. לגזור ולשמור.

הפנים האפורות של נתניהו ודרעי במסיבת העיתונאים אותה החלו באיחור רב מספרות הכל. למרות ההצהרות על "הבנות משותפות חסרות תקדים עם נציבות האו"ם לפליטים", והניסיון למכור את ה"עסקה" כהישג, ההודעה שלהם נתפסת ככניעה. השמאל חוגג, הימין מצחצח חרבות, שפי פז לא יודעת את נפשה. גירוש הפליטים נעצר.

אחרי שנים ארוכות בהן נתניהו האכיל אותם בשנאה, ובשקרים על גירוש המוני מתקרב, אני מניחה שאנשי הימין מרגישים עכשיו מרומים. הממשלה הימנית ביותר "נכנעת לשמאל", וניתן לצפות שנתניהו יזכה למחאה קולנית, שכבר החלה. לכן, אסור להסתפק בהצהרות ויש לדרוש לראות בהקדם את התוכניות לשיקום דרום תל אביב ולהשתלבות הפליטים ברחבי הארץ, ובעיקר – את שינוי הטרמינולוגיה של ממשלת ההסתה של נתניהו. הגירוש אמנם נעצר, אבל עכשיו מתחיל עוד שלב של עבודה סיזיפית כדי לוודא שהדברים אכן מיושמים במציאות ומבקשי המקלט, הן בישראל והן אלו שיעברו למדינות אחרות, יזכו להגנה ולמעמד.

צריך לזכור, בסהרונים עדיין כלואים 280 מבקשי מקלט שקיבלו צו גירוש למדינה שלישית ובחרו ללכת לכלא על פני הרחקה, ועוד 200 תחת החוק למניעת הסתננות, כלומר – נתפסו ללא אשרת שהיה בתוקף. נתניהו חייב להורות מיד על שחרורם. בנוסף, כבר אחרי החג תהיה לממשלה הזדמנות ראשונה להראות שהיא משנה את דרכיה עם צורת ההתנהלות הבלתי אנושית במשרדי רשות האוכלוסין בתור לחידוש האשרות.

ואולי, אולי, כמו שיום אחד כך פתאום נמצאה התרופה לסרטן ממנו חששה כל כך מירי רגב, נמצא גם תרופה לכיבוש ולדיכוי של מיליוני הפלסטינים בגדה ובעזה.

> מבקשי המקלט מקבלים את ההודעה על עצירת הגירוש בדמעות של התרגשות

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
מוביל קו יותר חברתי, פתוח לשותפויות, שקול ומתון. מנצור עבאס, יו"ר רע"מ (צילום: אורן זיו)

מוביל קו יותר חברתי, פתוח לשותפויות, שקול ומתון. מנצור עבאס, יו"ר רע"מ (צילום: אורן זיו)

מנסור עבאס כוכב עליון

מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf