האמריקאים צודקים, הכותל אינו בידינו

מאת:
השאירו תגובה
א א א

הנה עניין הכותל מוסבר במאה מילה למי שחסרים לו או לה פרטים:

אחרי מלחמת ששת הימים סיפחה ישראל את מזרח ירושלים, שם שוכן הכותל, אלא שעל פי החוק הבינלאומי כאשר מספחים שטח חייבים להעניק אזרחות אוטומטית ושוויון זכויות לתושביו.

ישראל לא רצתה את הפלסטינים של מזרח ירושלים, ולכן העניקה להם מעמד תושבות, ולא אזרחות. בתיאוריה הם יכולים להשיג אזרחות, אבל זה לא מספיק טוב. זה בכאילו, ובינתים סובלים תושבי מזרח העיר אינספור עוולות, החל בהתעללות משטרתית וכלה במניעת משאבים הכרחיים, כדי לזרז אותם לעזוב.

כל עוד יש להם זכויות רק בכאילו, ישראל היא בכאילו השליטה הלגיטימית במזרח העיר, כולל בכותל. בכאילו זה לא מספיק טוב ולכן אנשי הקונסוליה צודקים. הכותל אינו בידינו.

> מה שקורה במזרח ירושלים: הריסות הבתים עליהן לא שמעתם

> הורי ג'בל מוכבר לעירית ירושלים: "מידי בוקר אנחנו שולחים את ילדינו למוות"

> צפו: שוטרים התאמנו עם רימוני הלם בין אזרחים ברחובות ירושלים

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
מוביל קו יותר חברתי, פתוח לשותפויות, שקול ומתון. מנצור עבאס, יו"ר רע"מ (צילום: אורן זיו)

מוביל קו יותר חברתי, פתוח לשותפויות, שקול ומתון. מנצור עבאס, יו"ר רע"מ (צילום: אורן זיו)

מנסור עבאס כוכב עליון

מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf