באר שבע: חברים בקהילת הגאה ערכו עצרת הזדהות עם קורבנות הטבח באורלנדו – וחטפו נאצות בפייסבוק

מאת:
השאירו תגובה
א א א

אתמול (ראשון) קיימה קהילת הלהטב"ק בבאר שבע עצרת הזדהות ספונטנית עם 49 ההרוגים ומעל ל-50 הפצועים, קורבנות הטבח באורלנדו במועדון הפולס המזוהה עם הקהילה הגאה. צעדה הקצרה ועצרת התקיימו בסמוך למרכז המורים הקרוב לאוניברסיטת בן גוריון. את הצעדה ארגן מתן אלדר, מהבית הגאה בבאר שבע.

היוזמה ריגשה רבים בבאר שבע ושופתה בקבוצות המקומיות ברשתות החברתיות. בעוד שמאות גולשים עשו "לייק" והביעו השתתפות בצער, היו גם כמה שנקטו לשון אלימה, גסה ואף איימו בפגיעה פיזית בחברי הקהילה. אחרים, בהם גם קהל מסורתי ודתי, יצאו נגדם בחריפות, והעדיפו לדבר על סובלנות וקבלת האחר. הנאצות לא נשארו זמן רב באוויר: "יש לי אפס סובלנות כלפי תופעות כאלה", אמר מנהל קבוצה גדולה של באר שבעים בפייסבוק לשיחה מקומית. "לא אתן לנקוט לשון אלימה ופוגענית כלפי אף אחד וברור שלא נגד הקהילה הלהט"בית בבאר שבע – חבריה מוזמנים תמיד להמשיך להעלות פוסטים".

> הטרור הסטרייטי הגיע גם לאורלנדו

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
מוביל קו יותר חברתי, פתוח לשותפויות, שקול ומתון. מנצור עבאס, יו"ר רע"מ (צילום: אורן זיו)

מוביל קו יותר חברתי, פתוח לשותפויות, שקול ומתון. מנצור עבאס, יו"ר רע"מ (צילום: אורן זיו)

מנסור עבאס כוכב עליון

מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf