newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

אסתר חיות צריכה להתפטר היום

מאת:
השאירו תגובה
א א א

גם אם מסתמכים רק על דבריה של נשיאת העליון, ולא על דיווחים אחרים, היא צריכה ללכת הביתה.

זו ההודעה שפרסמה עכשיו (שלישי בלילה) דוברות בתי המשפט:

"נשיאת בית המשפט העליון, השופטת אסתר חיות, מסרה הערב בעדות פתוחה הודעה לחוקרי המשטרה בפרשת 1270. הנשיאה אישרה כי חברתה הנשיאה (בדימוס) הילה גרסטל, שהייתה מועמדת בשנת 2015 לתפקיד היועצת המשפטית לממשלה, סיפרה לה בדיעבד ולאחר שהמועמדות כבר לא הייתה רלוונטית, כי מישהו הקרוב לראש הממשלה דיבר עם ידיד שלה בעת שהייתה מועמדת וביקש לברר איתו מה תהיה עמדתה לגבי חקירות אשת ראש הממשלה. גרסטל הביעה בפני הנשיאה חיות זעזוע מהאירוע, אך היא הוסיפה כי לא תוכל לפרט מעבר לכך ולא תוכל לספר לה מי האנשים שבהם מדובר.

"בשל מיעוט הפרטים והסיפור המעורפל שאותו בחרה גרסטל לספר לה, לא היה בידי הנשיאה חיות בסיס כלשהו לנקיטת כל צעד מצידה".

לא צריך שום פרט נוסף בשביל להגיד שנשיאת בית המשפט העליון צריכה להתפטר. גם בלי כל הפרטים הנוספים ששמענו היום על הצעת השוחד הזו. רק לפי דבריה של חיות עצמה, היא נהגה בחוסר סבירות קיצונית.

חיות נושאת כיום בתפקיד הבכיר ביותר במערכת המשפט, מי שמצופה ממנה להיות שומרת הסף החזקה ביותר לא רק של לשון החוק אלא של רוח החוק. במקום הזה, היא לא יכולה להתעלם כשהיא שומעת על פנייה כזו לשופטת, בעניינו של ראש הממשלה, באופן שעשוי אפילו לרמז או לאותת על סכנה לנסיון שוחד – ולא לפנות לגורמי חקירה.

נכון, בעת הפנייה של גרסטל חיות לא הייתה הנשיאה. ועדיין, היא הייתה שופטת עליון – שבחרה לא לעשות עם המידע הזה דבר. לימים היא נעשתה נשיאת העליון, ועדיין לא חשבה שתפקידה מחייב אותה לדרוש בדיקה של מה שגרם לשופטת אחרת "זעזוע".

לשם השוואה: מעסיק ששומע שמועה, רק שמועה, על הטרדה מינית במקום העבודה חייב לברר אותה. כאן לא מדובר בשמועה, אלא בתלונה של ממש מצד מי שקיבלה את הפנייה, על דבר שעלול לסכן את אושיות המשטר.

ממשלת נתניהו הנוכחית מצטיינת במחיקת כל הגבולות, בחיסול של עקרונות דמוקרטיים לא רק בשביל אידיאולוגיית ימין קיצוני ותחזוקת הכיבוש, אלא גם בשביל טובות הנאה אישיות ושלטון סמכותני יותר ויותר. בדרך היא משחיתה את משרדי הממשלה, את הכנסת, את העיתונות – ועכשיו מסתמן שגם את בית המשפט. אם חיות לא הבינה את זה – היא צריכה ללכת הביתה.

והערה לסיום: כמו שכתב פה נועם שיזף לפני כמעט ארבע שנים – בישראל ראש ממשלה יכול ליפול ואפילו ללכת לכלא על שוחד, לא על פשעי מלחמה. מה שהיה נכון אז על אולמרט, נכון עכשיו על נתניהו.

> מבקשי מקלט בחולות פתו בשביתת רעב במחאה על כליאת שבעה מהם בסהרונים

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן

טסט

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf