צפו: שוטר בועט ומכה נהג משאית בירושלים המזרחית

בסרטון שהופץ ברשתות החברתיות נראה השוטר נוגח בראשו של הנהג, בועט בו ובחבריו ומקלל, וזאת בגלל ויכוח על חניה. מח"ש פתחה בחקירת המקרה והשוטר הושעה מתפקידו

מאת:

בשל ויכוח על חניה ושריטה ברכב: שוטר יס"מ תקף נהג משאית פלסטיני, נגח בראשו והכה אותו, מול לשכת משרד הפנים בשכונת ואדי ג'וז בירושלים המזרחית. בסרטון שפורסם הבוקר (חמישי) וצולם על ידי נהג פלסטיני אחר, נראה ויכוח המתנהל בין השוטר לבין הנהג, תושב צור באהר. הויכוח מתנהל בצעקות, ובשלב מסוים מקרב השוטר את מצחו לעבר ראשו של הנהג ונוגח בו בברוטאליות תוך שהוא מקלל אותו. השוטר לא מסתפק בזאת וממשיך לחבוט בנהג ולבעוט בו. "את אמא שלך אני אזיין", מקלל השוטר כשהוא ממשיך להשתולל.

כשנהגים נוספים עדים לאירוע ניגשים למקום ומנסים להתערב תוך שהם קוראים "הוא לא עשה כלום", תוקף השוטר גם אותם. שני שוטרים שממהרים למקום מצטרפים גם הם לחגיגה ומכים את הנהגים.

בעקבות פרסום המקרה ברשתות החברתיות ח"כ אחמד טיבי פנה הבוקר למפכ"ל המשטרה, לשר לבטחון פנים ולשר הפנים בדרישה לעצור מיד את התוקפים ולהעמידם לדין. "זו התנהגות ברוטלית של אנשי מאפיה וכנופיות ולא של אנשים האמורים לשמור על חוק וסדר".

המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) פתחה בחקירת המקרה, ומשטרת ישראל מסרה בתגובה כי "מדובר בהתנהגות חמורה וחריגה שאינה עומדת בקנה אחד עם ההתנהגות המצופה משוטרים בממשטרת ישראל. עם קבלת הסרטון השוטר הוצא לחופשה כפויה באופן מיידי ובהמשך יוזמן לשימוע לבחינת המשך שירותו במשטרה".

והתודות לאלוהי המצלמות שתפקד הפעם. זה שלא היה שם במקרה של יוסף סלמסה, או שלא צילם מספיק טוב את האירוע באום אל חיראן, ולא היה נוכח במקרים רבים אחרים.

> פרסום ראשון: דרישה להעמיד את אל"מ ישראל שומר לדין באשמת הריגה

ועוד משהו קטן...

אנחנו ממש שמחים שקראת את הפוסט הזה, ומקווים שמצאת בו עניין. הצוות של שיחה מקומית משקיע מאמצים משמעותיים כדי להביא לקוראות ולקוראים שלנו חדשות, תחקירים, פרשנויות וטורי דעה מגוונים, והכל מתוך מחויבות להתנגדות לכיבוש ולקידום שלום, שוויון וצדק חברתי.

קשה למצוא דברים כמו הפוסט הזה בכלי תקשורת אחרים בארץ, והסיבה שהוא נמצא פה היא שהעיתונות שלנו בשיחה מקומית היא עצמאית וחופשית. אנחנו לא תלויים באף בעל הון, לא במפרסמים ולא בחומות תשלום.

ועדיין, העבודה הרבה שמושקעת בכל פוסט כזה – מתשלום לכותבים, דרך עבודת העורכות והצלמים ועד התשלום לייעוץ משפטי או לשרתים שעליהם יושב האתר – עולה כסף. הדרך הכי טובה להבטיח את היציבות והעצמאות שלנו היא התמיכה של קהילת הקוראות והקוראים באמצעות חברות בשיחה מקומית. ובזה יש לך מקום חשוב.

זה הזמן להיות חברות בשיחה מקומית

לתמיכה – לחצו כאן
מוביל קו יותר חברתי, פתוח לשותפויות, שקול ומתון. מנצור עבאס, יו"ר רע"מ (צילום: אורן זיו)

מוביל קו יותר חברתי, פתוח לשותפויות, שקול ומתון. מנצור עבאס, יו"ר רע"מ (צילום: אורן זיו)

מנסור עבאס כוכב עליון

מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf