פסטיבל זאפה בסילוואן: לא לתת לאלע"ד במה

כחלק ממאמציה להיכנס לקונצנזוס ולטשטש את העוולות שלה במזרח ירושלים, עמותת אלע"ד גייסה את זאפה לפסטיבל "live בגיא". זו הזדמנות דווקא להזכיר לציבור שמה שאלע"ד עושה אינו חלק מהקונצנזוס  

מאת:

בשבוע הבא צפוי להתקיים פסטיבל "זאפה live בגיא". הפסטיבל הוא שיתוף פעולה בין קבוצת זאפה ובין עמותת המתנחלים אלע"ד. מי שיגיע לאחת משש ההופעות המתוכננות במהלך חודש אוגוסט, ימצא את עצמו שותף לצעד נוסף בהכנסה של עמותת אלע"ד ושל עמותות מתנחלים דומות לתוך המיינסטרים, חלק מהמאמץ שלהן להיכנס לקונצנזוס כדי להכשיר את פועלן ולהתנחל במרחבי התודעה הציבורית.

אבל כאן גם נמצא עקב אכילס של הפרויקט. המעשים שאלע"ד אחראית להם – ייהוד מזרח ירושלים ופינויי משפחות פלסטיניות, ובהן אם חד הורית שפונתה מביתה רק לפני חודש יחד עם ארבעת ילדיה – אינם, בינתיים, קונצנזוס ישראלי. קיומם מתאפשר, בין השאר, משום שהם נעשים הרחק מן התודעה הציבורית.

donate
באמצעות הקשר עם גוף מוזיקלי ידוע כמו זאפה, אלע"ד מבקשת להיכנס למיין סטרים. לא צריך לתת לה את זה. הפגנה נגד פינוי משפחה בסילוואן (צילום: Free Jerusalem)

באמצעות הקשר עם גוף מוזיקלי ידוע כמו זאפה, אלע"ד מבקשת להיכנס למיין סטרים. לא צריך לתת לה את זה. הפגנה נגד פינוי משפחה בסילוואן (צילום: Free Jerusalem)

הפסטיבל הזה – צעד מחוכם של אלע"ד לטשטוש העוולות שהיא מבצעת במרחק הליכה קצר ממרכז התיירות ההתנחלותי החדש שלה, שם צפויות להתקיים ההופעות – הוא הזדמנות עבורנו לעשות את המעשה ההפוך. זו הזדמנות להביא לידיעת הציבור, שרוצה לשמוע מוזיקה ב"פסטיבל בגיא", מה אלע"ד עושה, ובכך להפוך את דרכה אל המיינסטרים לדרך חתחתים. זו הזדמנות פז לסמן קו גבול ברור בדיוק במקומות שבהם אלע"ד מבקשת לעמעם אותם: לעמעם את ההבדל בין מתחם התחנה בירושלים לבין סילוואן, בין קונצרט תחת כיפת השמיים לבין התנחלות יהודית אגרסיבית בלב שכונות פלסטיניות.

בימים האחרונים פעילי "פרי ג'רוזלם" פנו לאמנים המופיעים בפסטיבל, וכן לאמנים רבים נוספים שעובדים עם זאפה באופן קבוע, בבקשה שיביאו לידיעת זאפה את ההשלכות לשיתוף הפעולה שבחרה בו, וידרשו ממנה שלא לתת יד לפגיעה המתמשכת בתושביה הפלסטינים של ירושלים. אחינועם ניני כבר שיתפה את הקריאה בדף הפייסבוק שלה, ואמנים אחרים הבטיחו שיפנו לזאפה בעניין. היו אמנים שהביעו הזדהות וכעס על התנהלותה של זאפה, אך חששו לקחת את הסיכון ביציאה פומבית נגד גוף השולט בחלק לא מבוטל מבמות המופעים בארץ.

במקביל לפנייה לאמנים חשוב שנזכור שלנו, לצרכני התרבות, יש כוח אמיתי ומשמעותי לא פחות מול זאפה. קמפיין הפניות להנהלת זאפה, שחתמו עליו מאות אנשים רק בימים האחרונים, הוא אחת הדרכים להפגין את הכוח הזה. עלינו להבהיר לזאפה שאם תמשיך לזהות את עצמה עם עמותות מתנחלים קיצוניות כמו אלע"ד ותסייע להן לסלול את דרכן אל המיינסטרים – יהיה לכך מחיר. בימים הקרובים יגיעו פעילי פרי ג'רוזלם למועדוני זאפה ברחבי הארץ לדבר עם הלקוחות ולבקש שיצטרפו אלינו. בינתיים, אתם מוזמנים ומוזמנות להצטרף ללחץ על זאפה על ידי שליחת מכתב בלינק הזה.

נעה דגוני היא פעילה ב-Free Jerusalem

ועוד משהו קטן...

אנחנו ממש שמחים שקראת את הפוסט הזה, ומקווים שמצאת בו עניין. הצוות של שיחה מקומית משקיע מאמצים משמעותיים כדי להביא לקוראות ולקוראים שלנו חדשות, תחקירים, פרשנויות וטורי דעה מגוונים, והכל מתוך מחויבות להתנגדות לכיבוש ולקידום שלום, שוויון וצדק חברתי.

קשה למצוא דברים כמו הפוסט הזה בכלי תקשורת אחרים בארץ, והסיבה שהוא נמצא פה היא שהעיתונות שלנו בשיחה מקומית היא עצמאית וחופשית. אנחנו לא תלויים באף בעל הון, לא במפרסמים ולא בחומות תשלום.

ועדיין, העבודה הרבה שמושקעת בכל פוסט כזה – מתשלום לכותבים, דרך עבודת העורכות והצלמים ועד התשלום לייעוץ משפטי או לשרתים שעליהם יושב האתר – עולה כסף. הדרך הכי טובה להבטיח את היציבות והעצמאות שלנו היא התמיכה של קהילת הקוראות והקוראים באמצעות חברות בשיחה מקומית. ובזה יש לך מקום חשוב.

זה הזמן להיות חברות בשיחה מקומית

לתמיכה – לחצו כאן
מוביל קו יותר חברתי, פתוח לשותפויות, שקול ומתון. מנצור עבאס, יו"ר רע"מ (צילום: אורן זיו)

מוביל קו יותר חברתי, פתוח לשותפויות, שקול ומתון. מנצור עבאס, יו"ר רע"מ (צילום: אורן זיו)

מנסור עבאס כוכב עליון

מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf