newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

הבחירות לראשות מרצ: אבי בוסקילה ותמר זנדברג במסר למצביעים

רגע לפני פתיחת הקלפיות, המועמדים המובילים במירוץ לראשות מרצ בקריאה אחרונה למצביעים. תמר זנדברג: "להפוך לכוח פוליטי משמעותי". אבי בוסקילה: "מרצ צריכה מהפכה"

מאת:

ביום חמישי יצאו מעל לשלושים אלף מתפקדי ומתפקדות מרצ להצביע בבחירות לראשות המפלגה, ב-131 קלפיות ברחבי הארץ. פנינו לשני המועמדים המובילים, אבי בוסקילה ותמר זנדברג, וביקשנו מהם להעביר מסר אחרון לפני שנפתחות הקלפיות להצבעה שתקבע מי תוביל או יוביל את מרצ בארבע השנים הבאות.

תמר זנדברג: "לא מחכה לתעודת כשרות מהימין"

אם יש דבר שהתברר בקמפיין לראשות מרצ, זה כמה הציבור שלנו רוצה לחזור לעמדת השפעה על המציאות בישראל. זו המחויבות שלי לבוחרים – להפוך אותנו לכח פוליטי משמעותי, שמשנה את המדיניות הציבורית, שמעורב בחקיקה ושמייצר רעיונות חדשים.

להשפיע, להשפיע, להשפיע.

ח"כ תמר זנדברג (צילום: יחיאל ינאי)

ח"כ תמר זנדברג (צילום: יחיאל ינאי)

באתי מהעולם של אקטיביזם – מהמחאה החברתית, מהפגנות נגד הכיבוש, מהתנועה הפמיניסטית, מהמאבק לדיור ציבורי, מזכויות בעלי חיים. עמדתי עם חברי מרצ בשייח ג'ראח ומול בתי הזיקוק, בהפגנות נגד השחיתות ובמשמרות מחאה מול מועדוני חשפנות.

בגלל המאבקים האלו, אני לא מקבלת את הקריקטורה שהימין צייר – ושיותר מדי מאיתנו הפנימו – על שמאל בועתי, מנותק ואדיש. אני יודעת שבשמאל יש את האנשים האכפתיים ביותר במדינת ישראל. אני יודעת שהמאבק לשינוי חברתי הוא הפטריוטיות שלנו. שפמיניזם הוא אהבת האדם שלנו. ששוויון ואיכות סביבה הם אהבת הארץ שלנו. יש בשמאל יותר מדי אנשים שמחפשים עדיין תעודות כשרות מהימין. אני לא מחכה להן.

אני מכירה בצורך של מרצ להשתנות. לייצג טוב יותר קהילות שונות ממנה. לרענן את הרשימה. להיות נוכחת בזירות חדשות. אנחנו נחזק את הייצוג המזרחי והפלסטיני, ונתמוך במדיניות פרו-אקטיבית של סגירת פערים ותיקון תרבותי כי זה הדבר הנכון לעשות, לא בשביל מחמאות מבעלי טורים ושרי ליכוד.

החוויה המעצבת שלי היא המאבק למען הערכים שלנו. אני לא חתול בשק. אני יודעת לאן אני הולכת, ואני יודעת מי השותפים שלי בדרך הזאת. אני מתחייבת שמרצ תהיה תמיד הבית של ארגוני זכויות האדם, ושמצביעי מרצ לא יתעוררו אף בוקר ויגלו שהפקרנו אותם לרדיפות של הימין או שהפכנו למפלגת מרכז אנמית. אנחנו נהיה אלו שנגרור את המרכז החיוור והאנמי שמאלה. אנחנו אלו שנחזיר את המלים כיבוש, ו"חוק יסוד שוויון" לכנסת.

המירוץ הזה הראה כמה מרצ רלבנטית. 30 אלף המתפקדים שלנו הם שיא של כל הזמנים במרצ, והוכחה שהשמאל מעוניין לעבור מהכיכרות וההפגנות לכנסת ולמשרדי הממשלה. יש אנשים שהרעיון הזה מפחיד אותם. שנח להם יותר בפוסטים ובמאמרים. מבחינתי, זו הסיבה שנכנסתי לפוליטיקה. כדי לשנות את המציאות. זו הסיבה שאני רצה, וזו הסיבה שאני קוראת לכל חברי מרצ לצאת ולהצביע.

השבוע מרצ והשמאל יוצאים לדרך חדשה.

אבי בוסקילה: "מהפכה שתתחיל מהשטח"

מרצ צריכה מהפכה. מהפכה של תקווה. מהפכה זו מילה שמפחידה רבים, אבל לשמאל הישראלי בכלל ולמרצ בפרט אין את הפריווילגיה לפחד ממנה. לאורך הקמפיין לראשות המפלגה הבהרתי שוב ושוב: מאות אלפי מצביעים בישראל חותמים על סט הערכים של מרצ, אבל לא סופרים אותה כאופציה בקלפי. הסיבה לכך פשוטה: שכחנו איך והיכן מדברים עם הציבור הישראלי, פחדנו להגיע אליהם והתנתקנו מהם. התעטפנו בצדקתנו והתבצרנו בפייסבוק, אבל מערכות הבחירות האחרונות לימדו אותנו שאנחנו שלא מספיק להיות צודקים.

אבי בוסקילה

אבי בוסקילה

המהפכה שאוביל תתחיל מהשטח. אנחנו נגיע לכל מקום בו הציבור יזדקק לנו במאבקיו החברתיים והאזרחיים, נאזין לו, נעמוד לצדו ונוביל יחד איתו את הדרך. אנחנו נייצר את השותפות הבסיסית שכל כך חסרה לנו עם השכבות והמיעוטים המוחלשים בעבודה קשה וארוכת טווח, כי צדק חברתי לא עושים רק מעל דוכן המליאה בכנסת, עושים אותו ברחובות. עושים אותו ביחד עם האנשים. צועדים איתם, זועקים איתם ונמצאים שם בשבילם. ככה מחזירים את השמאל לעם. ככה מפיחים תקווה. ככה יוצרים מהפכה.

המהפכה שאוביל במרצ ובשמאל כולו תפסיק להסתתר מאחורי ניסוחים אסטרטגיים על "הסכסוך" ועל "הפתרון המדיני". אנחנו נעלה להתקפה נגד הכיבוש ואנחנו ננצח בעד השלום. נעמוד על שלטון החוק וננצח בעד הדמוקרטיה. הימין המושחת והפנאטי עומד בפני פשיטת רגל מוסרית ורעיונית. זוהי השעה להתעלות מעליו במערכה על עתידה של מדינת ישראל, ואת זה נצליח לעשות רק אם נדע להילחם על יסודות הדמוקרטיה הישראלית מול הכוחות שמאיימים לפורר אותה מבפנים. יותר מדי שנים התכווצנו מולם בחשש. גם העידן הזה הסתיים.

מתפקדי מרצ, הוותיקים והחדשים, כבר מצטרפים אלי למהפכה הזאת. כי לא נוכל להציג לציבור את אותן פנים בבחירות הבאות ולטעון שעשינו שינוי. לא נוכל להתעלם מכישלונה של המפלגה לאסוף אליה את מאוכזבי מפלגות השמאל מרכז. הסקר שהראה שמרצ בראשותי תמשוך 38 אחוזים מהם להצביע לנו הוא לא מקרי. המהפכה שעשתה זהבה גלאון עם פתיחת השורות הייתה הצעד הראשון והמשמעותי בדרך להפיכתה של מרצ למפלגה שכולנו חולמים שהיא יכולה להיות. רק יחד ניצור כאן מהפכה. מהפכה של תקווה.

> עהד תמימי: 8, אלאור אזריה: 9, ישראל שומר: 0

ועוד משהו קטן...

אנחנו ממש שמחים שקראת את הפוסט הזה, ומקווים שמצאת בו עניין. הצוות של שיחה מקומית משקיע מאמצים משמעותיים כדי להביא לקוראות ולקוראים שלנו חדשות, תחקירים, פרשנויות וטורי דעה מגוונים, והכל מתוך מחויבות להתנגדות לכיבוש ולקידום שלום, שוויון וצדק חברתי.

קשה למצוא דברים כמו הפוסט הזה בכלי תקשורת אחרים בארץ, והסיבה שהוא נמצא פה היא שהעיתונות שלנו בשיחה מקומית היא עצמאית וחופשית. אנחנו לא תלויים באף בעל הון, לא במפרסמים ולא בחומות תשלום.

ועדיין, העבודה הרבה שמושקעת בכל פוסט כזה – מתשלום לכותבים, דרך עבודת העורכות והצלמים ועד התשלום לייעוץ משפטי או לשרתים שעליהם יושב האתר – עולה כסף. הדרך הכי טובה להבטיח את היציבות והעצמאות שלנו היא התמיכה של קהילת הקוראות והקוראים באמצעות חברות בשיחה מקומית. ובזה יש לך מקום חשוב.

זה הזמן להיות חברות בשיחה מקומית

לתמיכה – לחצו כאן

טסט

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf