newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

מאות מחו נגד המלחמה בכיכר רבין בהפגנה שהמשטרה ניסתה לבטל

למרות שהמשטרה והמארגנים המקוריים של ההפגנה הודיעו על ביטול, מאות מחו נגד ירי על אזרחים ודרשו הסרת המצור ופתרון של שלום. המשטרה נמנעה מלפזר את ההפגנה

מאת:

כחמש מאות מפגינות ומפגינים הגיעו במוצאי שבת לכיכר רבין למחות נגד המשך הלחימה בדרום ובדרישה להסרת המצור מעל עזה. המפגינים קראו קריאות נגד פגיעה באזרחים ובעד שלום וביטחון לכל יושבי הארץ, לרבות ביטחון כלכלי. בין הסיסמאות שנקראו בהפגנה: "כסף לרווחה, לא לעוד מלחמה", "תבנו כיתות ולא פצצות", "בעזה ושדרות ילדות רוצות לחיות", "צוק איתן – פשע מאורגן" ו"יהודים וערבים מסרבים להיות אויבים".

ההפגנה התקיימה למרות הודעת המשטרה והמארגנים המקוריים – ובהם מרצ, חד"ש, לוחמים לשלום, שלום עכשיו, פורום משפחות שכולות ואחרים – על ביטול ההפגנה המתוכננת. המשטרה תירצה את ביטול ההפגנה המקורית בהוראות פיקוד העורף לכאורה, וזאת על אף שבכל רחבי העיר התקיימו אירועים והתכנסויות גדולות בהרבה שלא סוכלו על ידי המשטרה.

להפגנה המקורית היו אמורים להגיע אלפי אנשים, אך רובם ביטלו את בואם בעקבות הודעת המשטרה והמארגנים. בשבוע שעבר פיזרה המשטרה באלימות את ההפגנה שהתקיימה בכיכר הבימה ועצרה מפגינים רבים ועיתונאית, ושבוע לפני כן הוציאה המשטרה בכלי התקשורת הודעה על ביטול ההפגנה, אך בסוף התירה אותה.

> מה פתאום הם שוב יורים שם?

מאות בהפגנה בכיכר רבין נגד המצור והמלחמה (קרן מנור / אקטיבסטילס)

מאות בהפגנה בכיכר רבין נגד המצור והמלחמה (קרן מנור / אקטיבסטילס)

שתי מפגינות ימין ומפגינת שמאל בכיכר רבין (קרן מנור / אקטיבסטילס)

שתי מפגינות ימין ומפגינת שמאל בכיכר רבין (קרן מנור / אקטיבסטילס)

המפגינים שכן הגיעו הדגישו שהם מסרבים לסתימת הפיות מצד המשטרה, ומתעקשים להביע מחאה נגד המלחמה גם ובעיקר בזמן שהיא מתרחשת ובזמן שמאות אנשים נהרגים, ולא רק בדיעבד.

להפגנה הגיעו גם שוטרים רבים, שלא מנעו את קיום ההפגנה, וכשלושים מפגיני ימין שקיימו הפגנת נגד. הפעם לא היו התקפות אלימות מצד מפגיני הימין במהלך ההפגנה או אחריה, ולא מעצרים, וכך הייתה זו ההפגנה הראשונה בתל אביב מאז תחילת המלחמה שנגמרה ללא תקריות מיוחדות והתפזרה בשלום. ברקע ההפגנה, על חזית בניין עיריית תל אביב, הוקרן מיצג אורות עירוני שבו הופיעו המלים "לא להסתה" ודגל ישראל לסירוגין.

> חיילים, זה לא בשמי, למרות שאני מעריך את הרצון להגן עלי

ההפגנה בכיכר רבין. ברקע: בניין עיריית תל אביב (אורן זיו / אקטיבסטילס)

ההפגנה בכיכר רבין. ברקע: בניין עיריית תל אביב (אורן זיו / אקטיבסטילס)

 

מפגיני ימין בודדים מול ההפגנה נגד המלחמה בכיכר רבין (קרן מנור / אקטיבסטילס)

מפגיני ימין בודדים מול ההפגנה נגד המלחמה בכיכר רבין (קרן מנור / אקטיבסטילס)

 

הפגנה נגד המלחמה, כיכר רבין (קרן מנור / אקטיבסטילס)

הפגנה נגד המלחמה, כיכר רבין (קרן מנור / אקטיבסטילס)

 

ועוד משהו קטן...

אנחנו ממש שמחים שקראת את הפוסט הזה, ומקווים שמצאת בו עניין. הצוות של שיחה מקומית משקיע מאמצים משמעותיים כדי להביא לקוראות ולקוראים שלנו חדשות, תחקירים, פרשנויות וטורי דעה מגוונים, והכל מתוך מחויבות להתנגדות לכיבוש ולקידום שלום, שוויון וצדק חברתי.

קשה למצוא דברים כמו הפוסט הזה בכלי תקשורת אחרים בארץ, והסיבה שהוא נמצא פה היא שהעיתונות שלנו בשיחה מקומית היא עצמאית וחופשית. אנחנו לא תלויים באף בעל הון, לא במפרסמים ולא בחומות תשלום.

ועדיין, העבודה הרבה שמושקעת בכל פוסט כזה – מתשלום לכותבים, דרך עבודת העורכות והצלמים ועד התשלום לייעוץ משפטי או לשרתים שעליהם יושב האתר – עולה כסף. הדרך הכי טובה להבטיח את היציבות והעצמאות שלנו היא התמיכה של קהילת הקוראות והקוראים באמצעות חברות בשיחה מקומית. ובזה יש לך מקום חשוב.

זה הזמן להיות חברות בשיחה מקומית

לתמיכה – לחצו כאן

טסט

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf