newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

יש קו ברור שמחבר בין ינון מגל ואורן חזן

אמנם כל אחד מעורר שאט נפש בדרכו, אבל בין "הציצי והתחת" של מגל וההערה הנבזית של אורן חזן לחברת הכנסת קארין אלהרר יש הרבה יותר במשותף משנדמה

מאת:

אמנם הקאנו בפה לחוד על ההטרדה המינית הבוטה לכאורה של רחלי רוטנר מצד ינון מגל (אלוהים אדירים, איזה אפס יהיר אתה צריך להיות כדי להאמין שקולגה מבריקה ומקצועית כמו רוטנר תוחמא מזה שאתה מרייר על איבריה השונים ועוד מדבר על זה עם כל העולם ואחותו?!) ועל ההערה המנוולת של אורן חזן, שלעג לנכותה של חברת הכנסת קארין אלהרר, אבל למעשה יש קו ישיר וברור שמחבר בין שניהם.

מגל רואה ברוטנר (ועל פי העדויות, כנראה שלא רק בה) "ציצים ותחת". גם חזן, על פי העדויות, מתמחה ברדוקציה של נשים לסך האיברים שלהן, וכנראה שאפילו למד לעשות מזה כמה ג'ובות. וכשהאיברים האלה מפסיקים "לעשות את התפקיד שלהם", כלומר לחרמן גברים נאלחים כמו חזן ומגל, אז כל מה שהוא מסוגל לראות זה את כיסא הגלגלים. כך, אותו גוף הופך למושא ללעג ילדותי ונבזי, בעזרתו מנסה חזן להמשיך ולשמר את העליונות המדומיינת שלו על הגוף הנשי.

שלא במפתיע, גם ההתנצלויות שהנפיקו מגן וחזן בעקבות הסערה שחוללו – אם אפשר לקרוא כך לתגובות המביכות שלהם – דומות מאוד. מגל פרסום בדף הפייסבוק שלו את התגובה הבאה: "ישנם דברים שנאמרו בין ידידים לפני שהייתי חבר כנסת ולא הייתי חוזר עליהם כיום. אני מתנצל ומבקש את סליחתו של מי שנפגע. עם זאת, הייתי מצפה מידיד שנפגע ממני להגיד לי זאת ולא לפנות למחוזות השיימינג ברשתות החברתיות".

חזן אמר בראיון לגלי צה"ל "אני לא צחקתי על חברת הכנסת אלהרר. אם חברת הכנסת אלהרר נפגעה ממני אז אני מתנצל בפניה, אבל היא לא השיחה – אני לא מדבר עליה". אף אחד מהם לא לוקח אחריות על הרפש שיצא מפיו, שניהם רק מתבאסים מזה ש"הצד השני לא יודעת להבין דחקה טובה" ונפגעת. איזה עולם. כבר אי אפשר להגיד לאישה משהו על הציצי והתחת שלה, אתם יודעים, "בין ידידים", בלי שתרוץ לעשות לך שיימינג בפייסבוק. הממזרים שינו את הכללים ולא הודיעו להם.

> ינון מגל: "צריך להחליט אם ללכת לצד היותר דמוקרטי או היותר יהודי"

ינון מגל בכנסת מועצת יש"ע לתקשורת והסברה (אורלי נוי)

הממזרים שינו את הכללים. ינון מגל בכנסת מועצת יש"ע לתקשורת והסברה (אורלי נוי)

בשם הביטחון

אני זוכרת היטב את ינון מגל מדבר בכנס יש"ע האחרון לתקשורת והסברה על הצורך של ישראל להחליט אם היא הולכת יותר לכיוון היהודי או הכיוון הדמוקרטי. ההכרעה של ינון הייתה, כמובן, לצד היהודי.

"גם בשמאל יש הרבה אנשים שהאינסטינקט הבסיסי שלהם הוא שהם קודם כל יהודים והם ציוניים ואנשים שלגמרי רואים את טובת הארץ ואת טובת העם, אבל צריך לזכור שבקצה של זה, יש סכנה", אמר אז מגל. "בקצה של זה יש מילייה שהוא מתבולל. הרבה פעמים לא נעים לנו לומר את המילה הזו, 'מתבולל', אבל זו אג'נדה של אנשים שבמקרה הטוב לא אוהבים את היהדות, ובמקרה הרע מתעבים אותה". אני מבינה שיש עכשיו טרנד חדש בקרב פוליטיקאים חילונים תל-אביביים שמגלים פתאום את הזהות היהודית שלהם ומתפלשים בה כמו כלב בתוך ערימת עלי שלכת בסוף הסתיו. שיבושם להם. אני יכולה רק לנחש שאת שיעורי היהדות שלו עבר ינון אצל מוטי אלון.

בסוף הידיעה הראשונה ששודרה בעניין מגל בגל"צ נאמר כי המערכת ביקשה את תגובתו של מגל לדברים, אך מלשכתו נמסר שהוא "בדיון בוועדת החוץ והביטחון". כנראה שיועץ תקשורת לא מתוחכם במיוחד חשב שדי יהיה לשלוף את "קלף הביטחון" כדי להשתיק את הסערה שחוללו דבריה של רוטנר.

להזכיר, מחר מציינים את היום הבינלאומי למאבק באלימות נגד נשים. אפסים כמו מגל וחזן יכולים לשבת בעוד עשרים ועדות שכביכול נועדו להגן על הביטחון שלנו, אבל אנחנו נמשיך ונזכיר: חארות כמוכם ממשיכים להיות האיום המרכזי על הביטחון שלנו. אתם, ולא אף אחד אחר.

> פרידה מאם ובתה, הקורבנות האחרונים של הטרור נגד נשים ערביות בישראל

ועוד משהו קטן...

אנחנו ממש שמחים שקראת את הפוסט הזה, ומקווים שמצאת בו עניין. הצוות של שיחה מקומית משקיע מאמצים משמעותיים כדי להביא לקוראות ולקוראים שלנו חדשות, תחקירים, פרשנויות וטורי דעה מגוונים, והכל מתוך מחויבות להתנגדות לכיבוש ולקידום שלום, שוויון וצדק חברתי.

קשה למצוא דברים כמו הפוסט הזה בכלי תקשורת אחרים בארץ, והסיבה שהוא נמצא פה היא שהעיתונות שלנו בשיחה מקומית היא עצמאית וחופשית. אנחנו לא תלויים באף בעל הון, לא במפרסמים ולא בחומות תשלום.

ועדיין, העבודה הרבה שמושקעת בכל פוסט כזה – מתשלום לכותבים, דרך עבודת העורכות והצלמים ועד התשלום לייעוץ משפטי או לשרתים שעליהם יושב האתר – עולה כסף. הדרך הכי טובה להבטיח את היציבות והעצמאות שלנו היא התמיכה של קהילת הקוראות והקוראים באמצעות חברות בשיחה מקומית. ובזה יש לך מקום חשוב.

זה הזמן להיות חברות בשיחה מקומית

לתמיכה – לחצו כאן

טסט

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf