newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

ערעור יונתן היילו בעליון: השופטים שוקלים הפחתה בעונש

לאחר שהורשע ברצח ונשלח לעשרים שנה בכלא, יונתן היילו מבקש מבית המשפט להכיר בכך שהרג את האנס שלו בהגנה עצמית. מאות פעילות ופעילים הגיעו כדי לדרוש את שחרורו. עדכונים מהמחאה ומבית המשפט

תרגום:

היום (שני) התקיים הדיון בערעור שהגיש יונתן היילו לבית המשפט העליון נגד הרשעתו ברצח. את פניו של יונתן באולם הדיונים קיבלו עשרות פעילות ופעילים, ועוד מאות תומכים נותרו מחוץ לאולם. הם באו לחזק את היילו בשאיפתו לזכות במשפט צדק.

שופטי העליון חנן מלצר, דפנה ברק-ארז ואורי שוהם דחו במהלך הדיון את הטענה של היילו להגנה עצמית, אך קידמו קו דיון שהצביע על נכונותם להכיר ב"אחריות מופחתת", שמצדיקה עונש מופחת משמעותית מזה שקיבל היילו. החלטה בתיק תנתן בעוד כשבועיים.

יונתן היילו, צעיר ממוצא אתיופי מנתניה, נסחט בעקביות ונאנס פעמיים על ידי העבריין ירון איילין. כשאיילין תפס את היילו שוב, לקח אותו למגרש חניה שומם ואיים עליו באונס בשלישית – הצליח היילו להתגבר על תוקפו ולהרוג אותו. בית המשפט הכיר בכך שהיילו היה קורבנו של איילין, ואף על פי כן מצא שמעשיו לא היוו הגנה עצמית, הרשיע אותו ברצח ושלח אותו לעשרים שנים בכלא, מתוכן ריצה כבר ארבע.

> המאבק של יונתן היילו: מערער על הרשעתו ברצח האנס שלו

לקראת הדיון בערעור התארגנו בחודש האחרון פעילות ופעילים חברתיים ברחבי הארץ לקמפיין תמיכה בשחרורו של היילו. אליהם הצטרפו ארגוני התמיכה בנפגעות ונפגעי תקיפה מינית ונשות ציבור. המסר: הקביעה שהיילו הוא רוצח מתעלמת לגמרי ממצבו הנפשי של קורבן אלימות מינית, ושוללת בפועל את הזכות להגנה עצמית מקורבנות כאלה.

בחודש האחרון סיקרנו בשיחה מקומית בהרחבה את הקמפיין לשחרורו של יונתן היילו, הבלוגרית ספיר סלוצקר-עמראן, אחת ממובילות הקמפיין, אף הביאה ראיון נדיר עמו מבעד לחומות הכלא.

יעל מרום, אלמה ביבלש, צלמי אקטיבסטילס ונתן שקרצ'י היו היום בבית המשפט העליון, אליו הגיעו כשלוש מאות מפגינים בארבעה אוטובוסים מרחבי הארץ. הם עדכנו בדיווחים חיים מההפגנה ומאולם בית המשפט כאן. להלן העדכונים מהדיון, ולמטה: תיעוד של ההפגנה לפני הדיון.


Broadcast live streaming video on Ustream

ועוד משהו קטן...

אנחנו ממש שמחים שקראת את הפוסט הזה, ומקווים שמצאת בו עניין. הצוות של שיחה מקומית משקיע מאמצים משמעותיים כדי להביא לקוראות ולקוראים שלנו חדשות, תחקירים, פרשנויות וטורי דעה מגוונים, והכל מתוך מחויבות להתנגדות לכיבוש ולקידום שלום, שוויון וצדק חברתי.

קשה למצוא דברים כמו הפוסט הזה בכלי תקשורת אחרים בארץ, והסיבה שהוא נמצא פה היא שהעיתונות שלנו בשיחה מקומית היא עצמאית וחופשית. אנחנו לא תלויים באף בעל הון, לא במפרסמים ולא בחומות תשלום.

ועדיין, העבודה הרבה שמושקעת בכל פוסט כזה – מתשלום לכותבים, דרך עבודת העורכות והצלמים ועד התשלום לייעוץ משפטי או לשרתים שעליהם יושב האתר – עולה כסף. הדרך הכי טובה להבטיח את היציבות והעצמאות שלנו היא התמיכה של קהילת הקוראות והקוראים באמצעות חברות בשיחה מקומית. ובזה יש לך מקום חשוב.

זה הזמן להיות חברות בשיחה מקומית

לתמיכה – לחצו כאן

טסט

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf