newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

המשטרה הוציאה צו מניעה נגד הרצאה של ״שוברים שתיקה״ בפאב בבאר שבע

בשעות הצהריים פנתה משטרת ישראל אל בית המשפט בדרישה להוציא צו מניעה להרצאה. הסיבה: איומים של פעילים ימין. הפתרון של המשטרה: ביטול האירוע. המשטרה בשירות הפשיזם

תרגום:

משטרת באר שבע פנתה היום לבית המשפט בכדי להוציא צו מניעה במעמד צד אחד נגד קיום הרצאה של ארגון "שוברים שתיקה" בעיר. ההרצאה, שהיתה אמורה להתקיים היום בשעה שמונה בבאר שבע, בוטלה בצו מניעה שהוצא בשל איומים של גורמי ימין.

באת כוחה של המשטרה טענה בבית המשפט כי "על פי סקירת המודיעין של רנ"ג שמעון אזולאי גורמי ימין קיצוני קראו לפעילי ימין אחרים להגיע למקום במטרה לפוצץ את האירוע. סקירת המודיעין כוללת התבטאויות שלפי תוכנן משקפות חומרה מיוחדת המלמדת על מסוכנות". השופט קיבל את העתירה ואסר על קיום האירוע היום במקום, או בכל יום אחר. לדבריו "לפי האמור בסקירת המודיעין עולה כי בדעת גורמים אחרים לשבש את קיום הכנס…וכי בדעתם לעשות כן תוך הפעלת אלימות".

לדברי נציגת המדינה בדיון, הבקשה לצו מניעה הוגשה באיחור, רק כארבע שעות לפני תחילת האירוע, מכיוון שנודע להם על קיומו של האירוע רק אתמול. זו טענה מאד מוזרה היות וכבר ביום ראשון המשטרה עצרה איש ימין בחשד לאיומים נגד מארגן האירוע.

הבקשה באה לאחר שהארגון נאות לדרישת המשטרה לבצע רישום שמי מוקדם של המשתתפים, כמו גם לבקשתה להעביר לה שמות אלו. לדברי ארגון "שוברים שתיקה" לאחר שבקשות אלו מולאו, המשטרה דרשה בנוסף כי בעל המקום בו היה אמור להתקיים המפגש ייקח אחריות שילוחית גם על הנעשה בשטח שמחוץ למקום, קרי באחריותו להגן על הבאים מפני אלימות של גורמי ימין. בעל המקום סירב לבקשה זו, ובעקבות זאת פנתה המשטרה אל בית המשפט.

ראוי להדגיש כי לא מדובר במקום הפועל במימון ציבורי, אלא באירוע במקום פרטי שמבוטל על ידי המשטרה הכושלת בביצוע תפקידה ולהגן על אזרחים מפני אלו המנסים לפגוע בהם. משטרה שרודפת פעילים במחאה החברתית, רודפת פעילים המוחים נגד מתווה הגז, ולא מוסגלת לשמור על הדמוקרטיה הישראלית מפני אלו שקמים עליה.

מארגון "שוברים שתיקה" נמסר כי: "משטרת באר שבע נותנת פרס לטרור הימני במקום לבצע את תפקידה לשמירה על הסדר הציבורי. ההתקפלות של משטרת באר שבע לטרור הימני לא באה בחלל ריק, זו היא רוח המפקד שבאה מלמעלה כבר מכסא ראש הממשלה, שר החינוך, שרת המשפטים וחבריהם, שמסיתים מעל כל במה אפשרית כנגד פעילים חברתיים ופעילי זכויות אדם. לא קמפיין השנאה וההסתה שלהם ולא הטרור הימני יעצור אותנו – אנחנו נמשיך וניפגש גם היום וגם בעתיד, עם כל מי שאכפת לו מעתידה של המדינה והחברה הישראלית. הם לא ישתיקו אותנו".

ברגעים אלו מנסה הארגון למצוא מקום חילופי לקיום המפגש.

> תלונה ליועמ"ש: לחקור את "הצל" בחשד להסתה בעקבות איומים על פעיל שמאל

צילום: שוברים שתיקה.

צילום: שוברים שתיקה.

ועוד משהו קטן...

אנחנו ממש שמחים שקראת את הפוסט הזה, ומקווים שמצאת בו עניין. הצוות של שיחה מקומית משקיע מאמצים משמעותיים כדי להביא לקוראות ולקוראים שלנו חדשות, תחקירים, פרשנויות וטורי דעה מגוונים, והכל מתוך מחויבות להתנגדות לכיבוש ולקידום שלום, שוויון וצדק חברתי.

קשה למצוא דברים כמו הפוסט הזה בכלי תקשורת אחרים בארץ, והסיבה שהוא נמצא פה היא שהעיתונות שלנו בשיחה מקומית היא עצמאית וחופשית. אנחנו לא תלויים באף בעל הון, לא במפרסמים ולא בחומות תשלום.

ועדיין, העבודה הרבה שמושקעת בכל פוסט כזה – מתשלום לכותבים, דרך עבודת העורכות והצלמים ועד התשלום לייעוץ משפטי או לשרתים שעליהם יושב האתר – עולה כסף. הדרך הכי טובה להבטיח את היציבות והעצמאות שלנו היא התמיכה של קהילת הקוראות והקוראים באמצעות חברות בשיחה מקומית. ובזה יש לך מקום חשוב.

זה הזמן להיות חברות בשיחה מקומית

לתמיכה – לחצו כאן

טסט

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf