newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

האתגר של ש"ס לרשימה המשותפת

הרשימה המשותפת מייצגת את האוכלוסייה הענייה והחלשה ביותר בישראל. האם היא תוכל להציג לציבור חזון מהפכני ולהט שיתחרה בזה של ש"ס? האם תשכיל, בניגוד לש"ס, לפנות לשקופים ערבים ויהודים כאחד?

מאת:

סרטון הבחירות החדש של ש"ס הוא מעולה. לא פחות. גם הקודם היה ממש מוצלח, אבל הקליפ החדש, בפשטות ובישירות של הנאום האקסטטי של דרעי, הוא המסר החזק ביותר שיצא עד כה בכל מערכת הבחירות הזאת.

בלי לגמגם ובאמת בלי להתנצל דרעי שם על השולחן את הילדים הרעבים, את העובדים שלא סוגרים את החודש, את הקשישים שלא מקבלים סיוע מספק מביטוח לאומי, את הדיכוי כלפי מזרחים, את הדרישה להעלות מסי עשירים (על רווחי הון, ירושה, נדל"ן ועוד), את הדרישה לדיור ציבורי.

אני לא מדבר עכשיו על ש"ס עצמה. לא על מה שעשתה (ולא עשתה) בעבר, לא על ההתחייבות של דרעי מלפני פחות משנה שלא יתמוך בנתניהו שנית, ולא על ישיבתה הצפויה בממשלת הימין הניאו-ליברלי הצפויה. אני מדבר על המסר. והסרטון הזה של ש"ס מעביר את המסר הנכון לאנשים הנכונים, ועושה את זה נכון, ומציב אג'נדה שאין לה אח ורע כרגע בנוף הקמפיינים הפוליטיים.

כתומך הרשימה המשותפת, זה סוג התכנים שאני רוצה לראות בקמפיין שלה. בימים הקרובים צפויה הרשימה המשותפת להשיק את הקמפיין, באיחור קל שנבע באופן טבעי הן מהקושי להקים את הרשימה והן לתאם את המסרים בין מפלגות שונות כל כך זו מזו. אני מקווה מאוד שהיא תשכיל לפנות לציבור באותו להט ועם אותם מסרים כלכליים-חברתיים של ש"ס.

> הרשימה המשותפת: שמאלית, חברתית, ולוקחת את בנט

כי את זה צריך לומר: אין רשימה אחרת מכל המועמדות לכנסת (למעט ש"ס) שקהל היעד שלה הוא כל כך במובהק עני כמו הרשימה המשותפת. הציבור הערבי הוא הציבור העני ביותר בישראל, ולמרבה הצער הוא שקוף גם בסרטוני השקופים של ש"ס. תפקידה של הרשימה המשותפת לא רק להתריע על גודל הסכנה במישור הלאומי והאזרחי לציבור הערבי, אלא גם לייצג הכי טוב את האג'נדה המהפכנית של המעמדות הנמוכים.

בפנייתה ליהודים לא יכולה הרשימה המשותפת להסתפק בקריאות של דמוקרטיה, שוויון אזרחי וסיום הכיבוש, קריאות שפונות יותר לציבור הבורגני, האשכנזי, התל אביבי. רשימה שמורכבת בחלקה מאנשי המפלגה הקומוניסטית, שליחת הפרולטריון, ובחלקה מאנשי בל"ד, שהצהירו לא פעם על חיבורם לציבור המזרחי, יכולה וצריכה לפנות לכל העניים, העובדים, הקשישים, המנוצלים והשקופים בארץ. גם אם יש רק מועמד יהודי אחד ברשימה, אשכנזי מתל אביב – ואחד מהמחוקקים החברתיים והטובים ביותר בכנסת, אין מניעה שהרשימה תתחייב במוצהר להלחם עבור מזרחים, רוסים, אתיופים ועוד.

בחירה כזאת תהיה צעד חשוב בדרך לכינון הרשימה המשותפת בתור מועמדת ריאלית למקום הרשימה השלישית בגודלה בכנסת, ואולי לתפקיד מנהיגת האופוזיציה.

האם היא תעמוד במשימה?

> חסרי בחירה: האנשים שלא יכולים להצביע מדברים

ועוד משהו קטן...

אנחנו ממש שמחים שקראת את הפוסט הזה, ומקווים שמצאת בו עניין. הצוות של שיחה מקומית משקיע מאמצים משמעותיים כדי להביא לקוראות ולקוראים שלנו חדשות, תחקירים, פרשנויות וטורי דעה מגוונים, והכל מתוך מחויבות להתנגדות לכיבוש ולקידום שלום, שוויון וצדק חברתי.

קשה למצוא דברים כמו הפוסט הזה בכלי תקשורת אחרים בארץ, והסיבה שהוא נמצא פה היא שהעיתונות שלנו בשיחה מקומית היא עצמאית וחופשית. אנחנו לא תלויים באף בעל הון, לא במפרסמים ולא בחומות תשלום.

ועדיין, העבודה הרבה שמושקעת בכל פוסט כזה – מתשלום לכותבים, דרך עבודת העורכות והצלמים ועד התשלום לייעוץ משפטי או לשרתים שעליהם יושב האתר – עולה כסף. הדרך הכי טובה להבטיח את היציבות והעצמאות שלנו היא התמיכה של קהילת הקוראות והקוראים באמצעות חברות בשיחה מקומית. ובזה יש לך מקום חשוב.

זה הזמן להיות חברות בשיחה מקומית

לתמיכה – לחצו כאן
string(138) "https://dev.mekomit.co.il/%d7%9e%d7%a0%d7%a1%d7%95%d7%a8-%d7%a2%d7%91%d7%90%d7%a1-%d7%9b%d7%95%d7%9b%d7%91-%d7%a2%d7%9c%d7%99%d7%95%d7%9f/"
מוביל קו יותר חברתי, פתוח לשותפויות, שקול ומתון. מנצור עבאס, יו"ר רע"מ (צילום: אורן זיו)

מוביל קו יותר חברתי, פתוח לשותפויות, שקול ומתון. מנצור עבאס, יו"ר רע"מ (צילום: אורן זיו)

מנסור עבאס כוכב עליון

מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf