בתקופה אחרת, גדי טאוב היה מרודפי הנביא ירמיהו

בעשור התשיעי של חיי, אני אכן בורר עוולות מתוך מדיניות הגזל של הכיבוש ומפגין נגדם. בעיני טאוב זה הופך אותי לשמאל סהרורי. אילו חי בסוף תקופת בית ראשון, אני יודע לאיזה מחנה הוא היה מצטרף

מאת:

כותב אורח: איתן קלינסקי

במאמר בעיתון "הארץ" ב-18.5 מלגלג גדי טאוב על גופים כמו "בצלם" ו"שוברים שתיקה", עליהם הוא כותב: "הרי מדובר בקודש הקודשים של קצה השמאל", וכן קובע בנחרצות כי השמאל התומך בארגונים אלו "בנה לעצמו יקום אלטרנטיבי של פייק ניוז".

גדי טאוב לא מייחס לשמאל המצאת עובדות, הוא מאשימו: "כי הוא עושה זאת בעיקר על דרך ההשמטה, לא על דרך ההמצאה".

גדי טאוב, כשהצטרפתי למתנדבים מארגוני שמאל שחילקו שישיות מים בחודש אוגוסט הלוהט בכפר פסאיל בבקעת הירדן, עשינו זאת, לדבריך, "על דרך ההשמטה של עובדות". כלשונך, אנחנו "בוררים מחט אחת מתוך כל ערימת שחת של חדשות יומיות", חדשות יומיות שמתעלמות מהכוונה לבצע טיהור אתני של בקעת הירדן, המהווה עורף חקלאי של הפלסטינים ביהודה ובשומרון. עורף חקלאי פלסטיני שבוטנו כל מעיינותיו, שמימיהם הועברו לחברת "מקורות" אבל לא לפסאיל, לא למאהלי הבדואים, לא ל-90% מתושביה הפלסטינים בבקעה.

> לא טרור יהודי, טרור ישראלי

מחאת קואליציית המים בפאסיל, בקעת הירדן (גיא הירשפלד)

גדי טאוב, כשהצטרפתי למתנדבים מארגוני שמאל שחילקו שישיות מים בחודש אוגוסט הלוהט בכפר פסאיל בבקעת הירדן, עשינו זאת, לדבריך, "על דרך ההשמטה של עובדות". מחאת קואליציית המים בפאסיל, בקעת הירדן (גיא הירשפלד)

בתפקיד אמציה בממלכת ירבעם

אני, לדברי גדי טאוב, בורר מחט אחת מערימת השחת של כוונת ממשלת ישראל לספח את כל שטח C, כשני שלישים משטחי הגדה, זאת על ידי המאסת החיים לפלסטינים, במיוחד בבקעת הירדן, ויצירת מצב של עקירת תושבים משם לתוך שטחי B. הצמאת קהילות פלסטיניות בבקעה בשטח C, לגרסת גדי טאוב, זה בבחינת היטפלות לזוטות.

גדי טאוב, לצערי, אני כמי שפוסע במשעולי העשור התשיעי לחיי, מגיע לעתים רחוקות להביע סולידריות עם כפריי נעלין, מהם נלקחו למעלה ממאות דונם אדמה חקלאית כדי לבנות שכונה יהודית בעיר יהודית. לטענתך, אני שייך למה שאתה מכנה "קודש הקודשים של קצה השמאל …שמוכרחים להתנתק ממנו", כי אתה החלטת להעניק לו את התואר סהרורי.

גדי טאוב, לשיטתך, אני קובע שהנביא ישעיהו, שהיה בודד במערכה, היה אדם סהרורי, שאמר מה שיש לומר למי שלקח אדמות מכפר נעלין "הוֹי מַגִּיעֵי בַּיִת בְּבַיִת שָׁדֶה בְּשָׁדֶה יַקְרִיבוּ עַד אֶפֶס מקום" ( ישעיהו ה' 8).

גדי טאוב לוקח על עצמו את תפקיד אמציה בממלכת ירבעם בן יואש, הלועג לנוקד ולבולס השקמים מתקוע, עמוס  – "חוֹזֶה לֵךְ בְּרַח-לְךָ" (עמוס ח' 12). חפש לך מקום אחר לאכול שם לחם ולהשמיע את נבואותיך.

גדי טאוב לוקח על עצמו את תפקיד הכוהנים והנביאים בסוף ימי הבית הראשון, אליהם הצטרפו, למרבה הכאב, חלקים גדולים מהעם, שפסקו לירמיהו: "מוֹת תָּמוֹת" (ירמיהו כ"ו 9).  הנביא ירמיהו בתקופתו היה בודד במערכה, כשיצא נגד גילויי זקפה לאומנית משיחית שקראו לעם למלחמה, בה ראה הנביא אסון. גדי טאוב מתפקד כמו הכוהנים והנביאים בימי חזקיהו מלך יהודה, שהסיתו נגד מיכה המורשתי, שהתגייס למאבק נגד אותה משיחיות לאומנית, ששטפה את העם והניעה אותו לתמוך במלחמה לה התנגד מיכה. ההיסטוריה פסקה שהנביאים מיכה וירמיהו צדקו במאבקם.

גדי טאוב לוקח על עצמו תפקיד בזוי של פשחור בן-אמר "פקיד-נגיד בבית ה'" (ירמיהו כ' 1) שמכה את ירמיהו הנביא במילותיו. בנוסף לכך מכה אותו פיזית ואף כלא אותו במהפכת. לדברי פשחור בן-אמר ירמיהו זורע דה-מורליזציה ומרפה את ידי הלוחמים באמירות נחרצות נגד המלחמה.

לדעת גדי טאוב, דחוף עכשיו לתקוף את ארגוני השמאל. דחוף לתקוף את המזדהים עם אותם ארגונים. ולי לא נותר, אלא "לברך" את גדי טאוב, שהחליט במאה ה-21 להיות פשחור בן-אמר מאותם ימים אפלים של ערב אסון חורבן הבית הראשון, שפקד אותנו ב-586 לפני הספירה. מצער שגדי טאוב החליט להתבטא נגד ארגוני השמאל באותה בוטות ובאותה גסות רוח שהתבטא פשחור בן-אמר כלפי הנביא ירמיהו.

איתן קלינסקי הוא מורה לתנ"ך בגמלאות.

> ביום ירושלים אני בורח ממנה הכי רחוק שאפשר

ועוד משהו קטן...

אנחנו ממש שמחים שקראת את הפוסט הזה, ומקווים שמצאת בו עניין. הצוות של שיחה מקומית משקיע מאמצים משמעותיים כדי להביא לקוראות ולקוראים שלנו חדשות, תחקירים, פרשנויות וטורי דעה מגוונים, והכל מתוך מחויבות להתנגדות לכיבוש ולקידום שלום, שוויון וצדק חברתי.

קשה למצוא דברים כמו הפוסט הזה בכלי תקשורת אחרים בארץ, והסיבה שהוא נמצא פה היא שהעיתונות שלנו בשיחה מקומית היא עצמאית וחופשית. אנחנו לא תלויים באף בעל הון, לא במפרסמים ולא בחומות תשלום.

ועדיין, העבודה הרבה שמושקעת בכל פוסט כזה – מתשלום לכותבים, דרך עבודת העורכות והצלמים ועד התשלום לייעוץ משפטי או לשרתים שעליהם יושב האתר – עולה כסף. הדרך הכי טובה להבטיח את היציבות והעצמאות שלנו היא התמיכה של קהילת הקוראות והקוראים באמצעות חברות בשיחה מקומית. ובזה יש לך מקום חשוב.

זה הזמן להיות חברות בשיחה מקומית

לתמיכה – לחצו כאן
מוביל קו יותר חברתי, פתוח לשותפויות, שקול ומתון. מנצור עבאס, יו"ר רע"מ (צילום: אורן זיו)

מוביל קו יותר חברתי, פתוח לשותפויות, שקול ומתון. מנצור עבאס, יו"ר רע"מ (צילום: אורן זיו)

מנסור עבאס כוכב עליון

מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf