הקהילה הגאה של באר שבע קיבלה קול מבטיח בכנסת

חבר הכנסת החדש, אמיר אוחנה, הוא סמל לתקווה בתוך הליכוד. אולי מי שפעל בקהילת הלהטב"ק בתוך עיר שמרנית מאוד יוכל להביא קצת רגישות ואיזון לקואליציה הקיצונית

מאת:

בבאר שבע, בערך פעם בשנה אני הולך לראות סרט קולנוע: זה או "מסע בין כוכבים" או "מלחמת הכוכבים" או ג'יימס בונד לדורותיהם. ביום ראשון החלטתי לכבות את הנייד ולהתנתק לשלוש שעות מהעולם עם "הכוח מתעורר". כשהדלקתי אותו, היו בו שלוש התרעות מבזקים: המקלטים נפתחו בגליל בעקבות ירי טילים, השר סילבן שלום פרש מהחיים הציבוריים, ועורך הדין אמיר אוחנה, מקום 32 בליכוד, ייכנס כחבר כנסת, בעקבות פרישת שלום.

את אמיר אוחנה פגשתי בפעם האחרונה באירוע הגאווה האחרון בבאר שבע, בו הוא גם נשא נאום קצר בתפקידו כאחד מראשי התא הגאה בליכוד. אוחנה הוא האח הצעיר של חבר טוב מבאר שבע של שנות השמונים, שכמו כל חבריי מהתקופה ההיא, עזב את "בירת ההזדמנויות" של הנגב בחיפוש אחר ההזדמנות לעבוד.

הכרתי אותו כשהיה ילד ומשפחתו התגוררה בבאר שבע. אני זוכר אותו יותר מהתקופה שהחל לפעול בעיר סניף של אגודת הלהט"ב, בתחילת שנות האלפיים. אפילו בתחילת שנות האלפיים היה צריך אומץ לצאת מהארון בבאר שבע, עיר לא קלה לקהילה.

מאז וכל פעם שנערך בבאר שבע אירוע גאווה (בבאר שבע לא נערך מצעד אלא אירוע מתוחם), אמיר מתייצב עם אנשי גאווה בליכוד, שזו אמירה חשובה בעיר ימנית-שמרנית כמו באר שבע.

> "לא רוצה לעשות בושות למשפחה": חודש הגאווה בבירת הנגב

אמיר אוחנה (צילום: ~Ori)

מתייצב בכל אירוע גאווה בבאר שבע. אמיר אוחנה (צילום: ~Ori)

אמיר אוחנה נכנס למקום לא קל, מלא תככים ומזימות ולקואליציה ימנית-קיצונית, שהאג'נדה הלהט"בית רחוקה ממנו. הוא יצטרך להיות בן אדם, במקום ובמציאות בה הקרע בין ימין ושמאל, בין המון ומיעוט, קשה עד אלימה. הוא יישב בקואליציה שחברים בה סבורים שהוא ושכמותו הם בהמות.

גם אם עזב למרכז הארץ, הלהט"בים בבאר שבע זקוקים לו. הם זקוקים לקול, לחולל את אותו שינוי שעדיין לא התחולל בעיר השמרנית.

אולי זה סמלי שבאר שבעי אחד פרש (שלום) ואחר (אוחנה), נכנס במקומו. אולי אוחנה יביא איתו רוח חדשה, תואמת את האדם שבו. אמיר אוחנה הוא איש של ביחד. הוא חבר גם של מי שחולקים על עמדתו והוא ג'נטלמן בכל הקשור ליחסי אנוש. אלה דברים שהוא מביא מבית הוריו. עומדים בפניו אתגרים לא קלים ומצבים לא פשוטים.

אוחנה הוא אדם אינטליגנטי, יש בו רגישות גדולה ותבונה שצבר לאורך השנים. הוא יזדקק להן מאוד במשכן. אולי אמיר, שבא מבאר שבע, יהיה זה שיידע להוריד את גובה להבות השנאה וכמו בחייו, יגרום לחבריו לקואליציה להבין שאם יטלטלו את הסירה יתר על המידה בים הסוער הזה, היא תטבע. אם יצליח לצרף אליה חותרים נוספים, היא תנוע קדימה.

> איומים והסתה נגד פעילי בל"ד וחד"ש שיצאו נגד הומופוביה

ועוד משהו קטן...

אנחנו ממש שמחים שקראת את הפוסט הזה, ומקווים שמצאת בו עניין. הצוות של שיחה מקומית משקיע מאמצים משמעותיים כדי להביא לקוראות ולקוראים שלנו חדשות, תחקירים, פרשנויות וטורי דעה מגוונים, והכל מתוך מחויבות להתנגדות לכיבוש ולקידום שלום, שוויון וצדק חברתי.

קשה למצוא דברים כמו הפוסט הזה בכלי תקשורת אחרים בארץ, והסיבה שהוא נמצא פה היא שהעיתונות שלנו בשיחה מקומית היא עצמאית וחופשית. אנחנו לא תלויים באף בעל הון, לא במפרסמים ולא בחומות תשלום.

ועדיין, העבודה הרבה שמושקעת בכל פוסט כזה – מתשלום לכותבים, דרך עבודת העורכות והצלמים ועד התשלום לייעוץ משפטי או לשרתים שעליהם יושב האתר – עולה כסף. הדרך הכי טובה להבטיח את היציבות והעצמאות שלנו היא התמיכה של קהילת הקוראות והקוראים באמצעות חברות בשיחה מקומית. ובזה יש לך מקום חשוב.

זה הזמן להיות חברות בשיחה מקומית

לתמיכה – לחצו כאן
מוביל קו יותר חברתי, פתוח לשותפויות, שקול ומתון. מנצור עבאס, יו"ר רע"מ (צילום: אורן זיו)

מוביל קו יותר חברתי, פתוח לשותפויות, שקול ומתון. מנצור עבאס, יו"ר רע"מ (צילום: אורן זיו)

מנסור עבאס כוכב עליון

מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס מנסור עבאס

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf